Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ BİRİNCİ İNSTANSİYA MƏHKƏMƏLƏRİNİN HAKİMLƏRİNİN TƏYİN EDİLMƏSİ HAQQINDA AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI PREZİDENTİNİN SƏRƏNCAMI
  • Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 9-cu bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
    1. Aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsinlər:
     
    Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Məhkəməsi:
     
    Abasov Əliövsət Məzahir oğlu
    Allahverdiyeva Ramella Allahverdi qızı
    Babayev Ağababa Fərman oğlu
    Bağırova Mədinə Ağacavad qızı
    Bayramov Əmir Novruz oğlu
    Bayramov Mayıl Abbas oğlu
    Əhmədov Həsən Hüseyn oğlu
    Ələsgərov Şakir Çərkəz oğlu
    Əliyev Həsən Əkbər oğlu
    Əliyev Rauf Ağakamil oğlu
    Əsədov Mehti Fəyyaz oğlu
    Hüseynov Azər Qəmbər oğlu
    Hüseynov Cavid İbadulla oğlu
    Qasımov Əflatun İbrahim oğlu
    Qasımov Faiq Adil oğlu
    Qəribov Fikrət Atlıxan oğlu
    Quliyev Əhməd Qəhrəman oğlu
    Quliyev Ələkbər Hüsü oğlu
    Məmmədova Şəkər Bayram qızı
    Mursaqulov Vaqif Ənvər oğlu
    Nəsrullayeva Tamila Xudat qızı
    Orucov Azər Kəlpəli oğlu
    Osmanov Əlisultan Nəriman oğlu
    Ramazanov Camal Cumar oğlu
    Sadıxov Rasim Əkrəm oğlu
    Seyidov Ənvər Cümşüd oğlu
    Vəliyev Eynulla Hüseyn oğlu
     
    Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:
     
    Abbasov Mirzəli Əbdüləli oğlu
    Ağayev Zeynal Qurban oğlu
    Cəfərov Rafiq Musa oğlu
    Əliyev Mürsəl Məmməd oğlu
    Hacıyev İsgəndər Həmid oğlu
    Neymanov İslam Əkrəm oğlu
     
    Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Məhkəməsi:
     
    Cəfərov Mahmud Məhəmməd oğlu
    Nağıyev İsfəndiyar Səfər oğlu
    Novruzov Əsgər Novruz oğlu
     
    Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:
     
    Binəqədi Rayon Məhkəməsi:
     
    Hacıyev Sədrəddin Abuzər oğlu
    Həsənov Allahverən Məhərrəm oğlu
    İsmayılova Svetlana Ələsgər qızı
    Kazımov Marif Sabir oğlu
    Qəhrəmanova Rəsmiyyə Cəmşid qızı
    Məmmədova Sevil Oqtay qızı
    Vəliyev Adil Yaqub oğlu
     
    Əzizbəyov Rayon Məhkəməsi:
     
    Ağayev İlham Barat oğlu
    Həsənov Rəşad Məhəmməd oğlu
    Qədimov Ceyhun Tofiq oğlu
    Miriyeva Fatma Əli qızı
     
    Xətai Rayon Məhkəməsi:
     
    Ataşova Raziyə Hüseyn qızı
    Paşayev Tofiq Temir oğlu
    Qaralov İlqar Zahid oğlu
    Səlimova Səadət Rəşid qızı
    Şükürov Bəhram Adil oğlu
    Zeynalov Tamerlan Arif oğlu
     
    Qaradağ Rayon Məhkəməsi:
     
    Hüseynova Mayisə Əliş qızı
    Xəlilov İsmayıl Kamil oğlu
    Mikayılov Adil Hacı oğlu
     
    Nərimanov Rayon Məhkəməsi:
     
    Alıyeva Sevinc Telman qızı
    Allahverdiyev Asif Şirin oğlu
    Hüseynov Turqay Oqtay oğlu
    Tağıyev Nazim Hüsü oğlu
    Vəliyeva Elşanə Rafiq qızı
     
    Nəsimi Rayon Məhkəməsi:
     
    Abdullayev Şahin Zülfüqar oğlu
    Abdullayeva Aygün Abdulla qızı
    Bədəlov Kəmaləddin Nurəddin oğlu
    Qafarov Ağamalı Məmməd oğlu
    Mehdiyev Emin Əlixan oğlu
    Məhərrəmova Xuraman Böyükağa qızı
    Məmmədov Məmməd Allahverdi oğlu
    Şirinov İkram Sabir oğlu
     
    Nizami Rayon Məhkəməsi:
     
    Atakişiyev Şahin Əliseyran oğlu
    Əkbərov Məhəmməd Hüseyn oğlu
    Əliyev Ziya Müqərrəm oğlu
    Həsənzadə İradə Xəlil qızı
    Məmmədov Vidadi Məmməd oğlu
    Yusifov Cahangir Afər oğlu
     
    Sabunçu Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov İlqar Eyvaz oğlu
    Hüseynov İlqar Kamil oğlu
    Hüseynova Rəna Böyükağa qızı
    Kərimov Yusif Əli oğlu
    Səfiyeva Cəmilə İbrahim qızı
     
    Səbail Rayon Məhkəməsi:
     
    Əhmədov Rauf Dəmirqan oğlu
    Hüseynov Araz Firidun oğlu
    Hüseynov Fuad Ələsgər oğlu
    Nəsibov Famil Hümbət oğlu
     
    Suraxanı Rayon Məhkəməsi:
     
    Kazımov Araz Nurəddin oğlu
    Nəbiyev Lətif Ədil oğlu
    Tağıyeva Natavan Tağı qızı
     
    Yasamal Rayon Məhkəməsi:
     
    Cəfərov Ələddin Adil oğlu
    Əhmədova Svetlana Xalid qızı
    İsmayılov Tahir Abdulrəhim oğlu
    Qurbanov Elçin Firudin oğlu
    Qurbanov Raqib Əliddin oğlu
    Məmmədova Südabə Əlislam qızı
    Rzayev Abbas Əhəd oğlu
    Tağıyev Xəqani Qəhrəman oğlu
     
    Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
     
    Abşeron Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov Şəmsəddin Rizalı oğlu
    Səmədov Əşir Rəşid oğlu
     
    Ağcabədi Rayon Məhkəməsi:
     
    Fərhadov Xanlar Zalı oğlu
     
    Ağdam Rayon Məhkəməsi:
     
    Seyfullayev Seyfəli İzzət oğlu
     
    Ağdaş Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Mübariz İsfəndiyar oğlu
     
    Ağstafa Rayon Məhkəməsi:
     
    Hüseynov Şirzad Həsən oğlu
     
    Ağsu Rayon Məhkəməsi:
     
    Əsgərov Nadir Məmmədrza oğlu
     
    Astara Rayon Məhkəməsi:
     
    Cəbiyev Elnur Muxtar oğlu
    Qənbərov Ülvi Oktay oğlu
     
    Balakən Rayon Məhkəməsi:
     
    Kazımov Rafiq Vəli oğlu
     
     
    Beyləqan Rayon Məhkəməsi:
     
    Şirvanov Maşalla Nəcəfəli oğlu
     
    Bərdə Rayon Məhkəməsi:
     
    Quliyev Nizami Fərzi oğlu
    Sarıyev Əhməd Mədət oğlu
     
    Biləsuvar Rayon Məhkəməsi:
     
    Nurullayev Ramiz Vəliş oğlu
     
    Cəlilabad Rayon Məhkəməsi:
     
    Ələkbərov Əliəjdər Məlik oğlu
    Quliyev Mirələm Qoçu oğlu
     
    Daşkəsən Rayon Məhkəməsi:
     
    Hüseynov Mirbahəddin Mirdaməd oğlu
     
    Dəvəçi Rayon Məhkəməsi:
     
    Qurbanov Teymur Əhməd oğlu
     
    Əli Bayramlı Şəhər Məhkəməsi:
     
    Hacıyev Qurban Hamid oğlu
    İmanov Xaliq Xalıq oğlu
     
    Füzuli Rayon Məhkəməsi:
     
    Qurbanov Əlyar Məhəmməd oğlu
     
    Gədəbəy Rayon Məhkəməsi:
     
    Hüseynov Hüseyn Tariyel oğlu
     
    Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi:
     
    Babayev Salman Salman oğlu
    Əliyev Toğrul Məhəmməd oğlu
    Fəttahov İbrahim Bağır oğlu
    Nəbizadə Rahib Sahib oğlu
     
    Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi:
     
    Kərimova Məhburə Kərim qızı
    Mustafayev Nurəddin Yusif oğlu
    Rzaquliyev Şamil Qəhrəman oğlu
    Tağıyev Əli Yunis oğlu
     
    Goranboy Rayon Məhkəməsi:
     
    Kazımov Elçin Məmməd oğlu
     
    Göyçay Rayon Məhkəməsi:
     
    Babayev Elxan Camaləddin oğlu
    Süleymanov Elxan Xasay oğlu
     
    Hacıqabul Rayon Məhkəməsi:
     
    Qarayev Malik İbrahim oğlu
     
    Xaçmaz Rayon Məhkəməsi:
     
    Allahverdiyev Məhərrəm Ələkbər oğlu
    Məmmədova Lətifə Məhyəddin qızı
    Paşayev Əlövsət Bəhrəm oğlu
     
    Xanlar Rayon Məhkəməsi:
     
    Həsənova Elmira Xandəmir qızı
     
    Xızı Rayon Məhkəməsi:
     
    İsmayılov İsmiyar İmanqulu oğlu
     
    İmişli Rayon Məhkəməsi:
     
    Ağayev Süleyman Əhməd oğlu
     
    İsmayıllı Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Azad Allahverdi oğlu
     
    Kürdəmir Rayon Məhkəməsi:
     
    Bağırov Rafiq Sultan oğlu
    Ləzimov Sulduz Paşa oğlu
     
    Qax Rayon Məhkəməsi:
     
    Kiçibəyov Atabəy Qələbəy oğlu
     
    Qazax Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Bədəl Cəlal oğlu
     
    Nuriyev İlham Qubad oğlu
     
    Qəbələ Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Tofiq Əlisəddin oğlu
     
    Qobustan Rayon Məhkəməsi:
     
    Hacıyev Qalib Məmməd oğlu
     
    Quba Rayon Məhkəməsi:
     
    Camalov Etibar Əli oğlu
    Pənahov Füzuli Novruzəli oğlu
     
    Qusar Rayon Məhkəməsi:
     
    Quliyev Telman Osman oğlu
     
    Lerik Rayon Məhkəməsi:
     
    Hümbətov Nizami Xasay oğlu
     
    Lənkəran Rayon Məhkəməsi:
     
    Əkbərov Mübariz Dosməmməd oğlu
    Məmmədov Cavanşir Yusif oğlu
    Səmədov Azər Həsənağa oğlu
     
    Masallı Rayon Məhkəməsi:
     
    Heydərov Tofiq Xudayar oğlu
    Nəsibov Cahangir Hacıbaba oğlu
     
    Mingəçevir Şəhər Məhkəməsi:
     
    Əfəndiyev Fərhad Məmməd oğlu
    Şəfiyev İspəndiyar Əsəd oğlu
     
    Naftalan Şəhər Məhkəməsi:
     
    İsmayılov Yusif Bəhram oğlu
     
    Neftçala Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Rəbbil Ağa oğlu
    İbrahimov Elməddin Elyas oğlu
     
    Oğuz Rayon Məhkəməsi:
     
    Şirinov Rəfayel Səməd oğlu
     
    Saatlı Rayon Məhkəməsi:
     
    Quliyev Şahin Cümşüd oğlu
     
    Sabirabad Rayon Məhkəməsi:
     
    Səmədov Ağarza Hacırza oğlu
     
    Salyan Rayon Məhkəməsi:
     
    Əzizov Həmid Novruz oğlu
    Mirzəyev Nüsrət Fətulla oğlu
     
    Samux Rayon Məhkəməsi:
     
    Bayramov Elşad Abdulla oğlu
     
    Siyəzən Rayon Məhkəməsi:
     
    Quliyev İlqar Məsail oğlu
     
    Sumqayıt Şəhər Məhkəməsi:
     
    Hacıqayıbov İmran Teymurxan oğlu
    Hüseynov Zeyqəm Hüseyn oğlu
    Nəcəfova Şövkət Hüseyn qızı
    Qəhrəmanov Əkrəm Sabir oğlu
    Tağızadə Gülnarə Fikrət qızı
    Xəlilova Təhminə Cəmil qızı
     
    Şamaxı Rayon Məhkəməsi:
     
    Abdurəhmanlı İsmayıl Xudaverdi oğlu
     
    Şəki Rayon Məhkəməsi:
     
    Nuriyev Mehman Bağış oğlu
    Səlimov Hümbət Qamuna oğlu
     
    Şəmkir Rayon Məhkəməsi:
     
    Baxşıyev Qafil Yavər oğlu
    Nəcəfov Əmrah Bəzməddin oğlu
     
    Tərtər Rayon Məhkəməsi:
     
    Mirzəliyev Hüseyn Seyfulla oğlu
     
    Tovuz Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Könül Cəlal oğlu
    Zeynalov Zeynal Ağabala oğlu
     
    Ucar Rayon Məhkəməsi:
     
    İsgəndərov Çingiz Əmir oğlu
     
    Yardımlı Rayon Məhkəməsi:
     
    Dosiyev Amil Qaraxan oğlu
     
    Yevlax Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov Qələmdar Ələmdar oğlu
    Qasımov Vidadi Kamal oğlu
     
    Zaqatala Rayon Məhkəməsi:
     
    Hüseynov Elçin Şirin oğlu
    Qasımov Zabil Bəhmən oğlu
     
    Zərdab Rayon Məhkəməsi:
     
    Qarayev Ağaməhəmməd Qurban oğlu
     
    Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
     
    Babək Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov Fərman Məmməd oğlu
     
    Kəngərli Rayon Məhkəməsi:
     
    Xıdırov Əhliman Mehman oğlu
     
    Birinci instansiya ixtisaslaşdırılmış məhkəmələri üzrə:
     
    Yerli iqtisad məhkəmələri üzrə:
     
    1 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Abbasov Qurban Rəşid oğlu
    Bayramov Müseyib Seyfəddin oğlu
    Əsədova Tahirə Əlif qızı
    Hüseynov Müseyib Abbas oğlu
    Nuriyeva Afaq Bayram qızı
     
    2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Əhmədova Mehparə Tofiq qızı
    Hacıbəyova Miminat Tacib qızı
    Qasımov Elçin Lütvəli oğlu
    Rzayev Rəşid Şükür oğlu
     
    Gəncə yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Əliyeva Şəfiqə Musa qızı
    Zərbəliyev Zərbəli Şirinbala oğlu
     
    Sumqayıt yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Bəşirov Çingiz Adil oğlu
     
    Əli Bayramlı yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Əmirəliyev Elxan Əli oğlu
     
    Şəki yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Osmanov Usaməddin Hidayət oğlu
     
    Hərbi məhkəmələr üzrə:
     
    Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:
     
    Əliyev Qasım Vəli oğlu
    Quliyev Vüqar Kərim oğlu
     
    Bakı Hərbi Məhkəməsi:
     
    Abbasov Rafiq Qaraxan oğlu
    Əliyev Müslüm Qurban oğlu
    Həsənov Həbib Bəhram oğlu
    Hüseynov Salman Bilal oğlu
     
    Ağdam Hərbi Məhkəməsi:
     
    Abbasov Abbas Daşdəmir oğlu
    Nəsirov Vidadi Zahid oğlu
     
    Füzuli-Qubadlı Hərbi Məhkəməsi:
     
    Bəşirov Kamil Sücəddin oğlu
    Qasımov Adil Əli oğlu
     
    Gəncə Hərbi Məhkəməsi:
     
    Qədirov Vaqif Duni oğlu
    Quliyev Xıdır İnqilab oğlu
     
    Qazax Hərbi Məhkəməsi:
     
    Abdullayev Əlizamin Gülzalı oğlu
    Əliyev Natiq Mürsəl oğlu
     
    Lənkəran Hərbi Məhkəməsi:
     
    Əkbərov Kamran Hüseyn oğlu
    Məmmədov Şirvan İbrahim oğlu
     
    Sumqayıt Hərbi Məhkəməsi:
     
    Ağamirzəyev Fəxrəddin Mansur oğlu
    Cəfərov Vidadi Cəfər oğlu
    Əliyev Kamal Vəli oğlu
     
    Tərtər Hərbi Məhkəməsi:
     
    Sadayev Qabil Şamı oğlu
     
    2. Bu Sərəncamın 1-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti Məhkəmələr və hakimlər haqqında Azərbaycan Respublikası Qanununun 96-cı maddəsinə və həmin Qanunun Keçid müddəalarının 7-ci bəndinə uyğun olaraq müəyyən edilir.
     
    3. Bu Sərəncam dərc edildiyi gündən qüvvəyə minir.
     
     
    İlham Əliyev,
    Azərbaycan Respublikasının Prezidenti.
    Bakı şəhəri, 28 iyul 2007-ci il.

<<  Geri qayıt