Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ BƏZİ BİRİNCİ İNSTANSİYA MƏHKƏMƏLƏRİ HAKİMLƏRİNİN VƏZİFƏLƏRİNİN DƏYİŞDİRİLMƏSİ VƏ BİR SIRA BİRİNCİ İNSTANSİYA MƏHKƏMƏLƏRİNİN HAKİMLƏRİNİN TƏYİN EDİLMƏSİ HAQQINDA AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI PREZİDENTİNİN SƏRƏNCAMI
  • Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 9-cu və 32-ci bəndlərini rəhbər tutaraq qərara alıram:
     
    1. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 97-ci maddəsinin ikinci hissəsinə uyğun olaraq aşağıdakı hakimlərin vəzifələri dəyişdirilsin:
     
    Adil Yaqub oğlu Vəliyev Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qusar Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;
     
    Elçin Lütvəli oğlu Qasımov 2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Şirvan yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;
     
    İradə Xəlil qızı Həsənzadə Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikası Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;
     
    Toğrul Məhəmməd oğlu Əliyev Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;
     
    Məhburə Kərim qızı Kərimova Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Mingəçevir Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;
     
    Nurəddin Yusif oğlu Mustafayev Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin.
     
    2. Aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin edilsinlər:
     
    Ağır Cinayətlərə Dair işlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Məhkəməsi:
     
    Ağalarov Mahmud Muradxan oğlu
    Əliyev Kəramət Fətəli oğlu
    Hacıyev Əfqan Niyətulla oğlu
    Xankişiyev Mirzə Asdan oğlu
    İmanov Dadaş Hüseyn oğlu
    Kərimov Novruz Ağakərim oğlu
    Quliyev Elmar Allahverdi oğlu
    Mahmudov İlham Ağa oğlu
    Mikayılov Eldar Əli oğlu
    Murquzov İlqar Mustafa oğlu
     
    Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:
     
    Abdullayev Mehdixan Ədil oğlu
    Hüseynov Rəşid İnqilab oğlu
    Mövsümov Nazim Rasimoviç
    Nəbiyev İlham Fərhad oğlu
     
    Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Məhkəməsi:
     
    Qarayev Sənan Məmməd oğlu
     
    Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:
     
    Binəqədi Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov Natiq Mehdi oğlu
    Əkbərov Tərlan Xanəli oğlu
    Həsənov Vüqar Təvəkgül oğlu
    Zeynalov Mirheydər Seyidəmir oğlu
     
    Xətai Rayon Məhkəməsi:
     
    İmanov Azad Nizam oğlu
    Məmmədov Habil Çingiz oğlu
    Talıbova Leyla Oruc qızı
     
    Nərimanov Rayon Məhkəməsi:
     
    İsmayılov Arif Allahqulu oğlu
    Kazımov Rasim Sarı oğlu
    Məmmədov Vüqar Kamal oğlu
     
    Nəsimi Rayon Məhkəməsi:
     
    Əhmədov Elman Məmməd oğlu
    Hümbətov Etibar Zülfüqar oğlu
    Hüseynova Sevda Əziz qızı
    Kərimov Elmar Ramiz oğlu
    Qafari Səyyad Ağaəli oğlu
     
    Nizami Rayon Məhkəməsi:
     
    İsmayılov Azər İbrahim oğlu
    Qarayeva Mehriban Cəfər qızı
    Sarıyev Xəyal Əjdər oğlu
     
    Sabunçu Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Samir İmamverdi oğlu
    Həsənov Vaqif İskəndər oğlu
    Qasımov Anar Adil oğlu
    Qubadov Tahir Möhsüm oğlu
    Salmanov Rahib Vaqif oğlu
     
    Səbail Rayon Məhkəməsi:
     
    Bağırov Nurəddin Abuzər oğlu
    Əmirxanova Kəmalə Fərman qızı
    Həsənov Elnur Məmmədsaat oğlu
     
    Suraxanı Rayon Məhkəməsi:
     
    İsayev Mütəllim Allahverdi oğlu
    Məmmədov Vüqar Nemət oğlu
    Sadiqov Zülfüqar Əhməd oğlu
     
    Yasamal Rayon Məhkəməsi:
     
    Hacıyeva Mətanət İsfəndiyar qızı
    Mehrəliyev Sərdar Bəşərəddin oğlu
    Məmmədov Xəqani Səyyad oğlu
    Talışinski Fuad Şəmsəddin oğlu
     
    Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
     
    Ağcabədi Rayon Məhkəməsi:
     
    İbrahimov Zamin Vəliyəddin oğlu
     
    Ağdaş Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Nəsrullah İbadullah oğlu
     
    Ağstafa Rayon Məhkəməsi:
     
    Rzayev Kamil Allahqulu oğlu
     
    Astara Rayon Məhkəməsi:
     
    Əliyev Rafail Əyyub oğlu
     
    Beyləqan Rayon Məhkəməsi:
     
    Cəbrayılov Vüsal Adil oğlu
     
    Bərdə Rayon Məhkəməsi:
     
    Bayramov Mahir Qədim oğlu
    Mürsəlov Rufan Kamil oğlu
     
    Biləsuvar Rayon Məhkəməsi:
     
    Məlikov Vəzirxan İsgəndər oğlu
     
    Cəbrayıl Rayon Məhkəməsi:
     
    Məcidov Ələddin Tofiq oğlu
     
    Cəlilabad Rayon Məhkəməsi:
     
    Novruzov Ələsgər Əli İskəndər oğlu
     
    Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi:
     
    Əhmədov Ceyhun Rasim oğlu
    Şükürov İmanverdi Həşimxan oğlu
     
     
    Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi:
     
    Babayev Zəki Baba oğlu
    İsgəndərov Abdulla İsbəndiyar oğlu
    Muradov Rəhman Şaban oğlu
    Sadıqov Vahid Nəriman oğlu
     
    Goranboy Rayon Məhkəməsi:
     
    Muxtarov Teyyub Asif oğlu
     
    Xaçmaz Rayon Məhkəməsi:
     
    Xəlilov Rövşən Elbrus oğlu
    İbrahimov Anar Firdovsi oğlu
     
    Xocalı Rayon Məhkəməsi:
     
    Əsədli Mahir Abdulla oğlu
     
    Xocavənd Rayon Məhkəməsi:
     
    Abbasov Gündüz Qasım oğlu
     
    İmişli Rayon Məhkəməsi:
     
    Rzayev Qubadəli Əli oğlu
     
    Kəlbəcər Rayon Məhkəməsi:
     
    Mehtiyev Fikrət Ədilşah oğlu
     
    Quba Rayon Məhkəməsi:
     
    Tahirov Zamin Cəbrayıl oğlu
     
    Qubadlı Rayon Məhkəməsi:
     
    Quliyev Etibar Bəhrəm oğlu
     
    Qusar Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Telman Qədir oğlu
     
    Laçın Rayon Məhkəməsi:
     
    Bağırov Məhəmməd Abduləli oğlu
     
    Masallı Rayon Məhkəməsi:
     
    Musayev Nemət Əlimusa oğlu
     
    Sabirabad Rayon Məhkəməsi:
     
    Əhmədov İsmayıl Həmid oğlu
     
    Sumqayıt şəhər məhkəməsi:
     
    Abbasov Aqil Əzizağa oğlu
    Hüseynov Ələkbər Məmmədtağı oğlu
    Mahmudov İlyas Musa oğlu
    Məmmədov Elman Tofiq oğlu
    Məmmədov İlqar Aslan oğlu
    Ruvinov Vladimir Yefimoviç
     
    Şəki Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Elbrus Hacıbala oğlu
     
    Şəmkir Rayon Məhkəməsi:
     
    Xasməmmədov Elçin İsgəndər oğlu
     
    Tərtər Rayon Məhkəməsi:
     
    Həsənquliyev İlqam Elxan oğlu
     
    Tovuz Rayon Məhkəməsi:
     
    Süleymanov Loğman Srac oğlu
     
    Zəngilan Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Ədil İsa oğlu
     
    Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
     
    Babək Rayon Məhkəməsi:
     
    Bəylərli Səxavət Şahhüseyn oğlu
     
    Culfa Rayon Məhkəməsi:
     
    Həsənov Polad Vəli oğlu
     
    Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi:
     
    Muradov Hicran Xasay oğlu
     
    Ordubad Rayon Məhkəməsi:
     
    Məmmədov Bəxtiyar Şahfirudin oğlu
     
    Şahbuz Rayon Məhkəməsi:
     
    Bağırov Allahverdi Əsəd oğlu
     
    Şərur Rayon Məhkəməsi:
     
    Novruzov Səxavət Hüseyn oğlu
     
    Yerli İqtisad məhkəmələri üzrə:
     
    1 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Məmmədova Şərafət Asif qızı
     
    2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Bayramova İntizar Hacı qızı
    Əhmədov İlham Bayram oğlu
     
    Gəncə yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Rəfiyev Rövşən Rafiq oğlu
     
    Sumqayıt yerli iqtisad məhkəməsi:
     
    Məmmədov Zaur İkram oğlu
     
    Hərbi məhkəmələr üzrə:
     
    Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:
     
    Şirinov Ziya Allahverdi oğlu
     
    Lənkəran hərbi məhkəməsi:
     
    Əhmədov Vüqar İkram oğlu
    Sumqayıt hərbi məhkəməsi:
    Hacıyev Siyavuş Həbib oğlu
     
    3. Müəyyən edilsin ki, bu Sərəncamın 1-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun Keçid müddəalarının 8-ci bəndinə, 2-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti isə həmin Qanunun 96-cı maddəsinə uyğun olaraq müəyyən edilir.
     
    4. Bu Sərəncam dərc edildiyi gündən qüvvəyə minir.
     
    İlham Əliyev,
    Azərbaycan Respublikasının Prezidenti.
    Bakı şəhəri, 6 avqust 2008-ci il.

<<  Geri qayıt